אודות המרכז

נעים להכיר

מרכז כהן-אידוב לדיבייט ומיומנויות הרטוריקה הוקם בשנת 2010 על ידי יוני כהן-אידובאלוף העולם בדיבייט. אחרי שזכה באליפות העולם, הקים יוני את המרכז במטרה להפיץ את מיומנויות החשיבה, הביטוי והדיבור, העברת המסרים וערכי תרבות הדיון.

המרכז פועל בשלושה מישורים: בארגונים וחברות, במערכת החינוך ובקורסים וסדנאות לקהל הרחב. ההדרכות שלנו מתקיימות ממטולה ועד אילת, אנחנו עובדים עם החברות הגדולות במשק, עם האוניברסיטאות המובילות במדינה ועם בתי ספר בכל רחבי הארץ. סגל המרכז מונה עשרות מדריכים בינם אלופי ישראל, אלופי אירופה, ואלופי עולם בדיבייט, כולם בעלי קבלות יוצאות דופן בתחום. בזכותם, מרכז כהן-אידוב הינו המרכז המוביל בארץ בתחום הדיבייט הרטוריקה והעברת המסרים ואנו מעבירים אלפי סדנאות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר בכל שנה. 

באמצעות השיטות הייחודיות שפיתחנו אנחנו יודעים לעזור לך להעביר את המסרים שלךולהדביק אנשים ברעיונות שלך בפרזנטציה, בפיץ', בדיון, בראיון, בשיחה או בכל מצב אחר. המרכז מקדם, מפתח ומקנה את כל מיומנויות העולם החדש ((new world skills, חידוד וזיקוק המסרים, הופעה מול קהל, יסודות הנאום והרטוריקה, אמנות השכנוע ועוד.

אנו עושים זאת באמצעות סדנאות וקורסים חווייתיים ומתודות ייחודיות שפיתחנו לאורך השנים בעקבות ההצלחה חסרת התקדים שלנו בתחום הדיבייט. מגוון השירותים שלנו מותאמים אישית לסט הכישורים ולמיומנויות העולם החדש (עם דגש על מיומנויות עבודה מתקדמות) ולפתרון בעיות וקונפליקטים בצורה יצירתית ומתקדמת. 

דיבייט הוא פעילות מלהיבה ומאתגרת מחד, וכלי יעיל מאין כמוהו מאידך.

בדיבייט מנסים שני צדדים לשכנע בעמדתם בנושא הניתן במקום, תוך שימוש בטיעונים מוצקים ורטוריקה מדויקת.

מקורותיו של הדיבייט הם אמנם בפוליטיקה ובאקדמיה, אך המיומנויות הנרכשות בו רלוונטיות לחיים המקצועיים והאישיים של כולנו.

  • פיתוח החשיבה: לוגיקה מוצקה, זריזות מחשבה, אילתור בזמן אמת, וחשיבה אנליטית וביקורתית
  • פיתוח ההבעה, ההופעה והרטוריקה: דיבור בפני קהל, כושר שכנוע וחידוד מסרים, ביטוי עצמי
  • ערכים: תרבות דיון, הבנה הדדית, וסובלנות
  • העצמה אישית וקבוצתית: כלים מעשיים לחיים – שפת גוף, יצירת רושם ראשוני, ביטחון עצמי, ועבודת צוות
  • החבילה המלאה שהיא הדיבייט, ברמה העולמית הגבוהה ביותר ותוך התאמה לקהל היעד.
  • שיטות ומתודות ייחודיות למציאת המסר הרלווטני, העברתו באופן משכנע, והתמודדות עם התנגדויות
  • שמים דגש על חוויית למידה חדשנית, שונה ומהנה
  • מעסיקים קבוצה מובחרת של מדריכים, כולם בעלי ניסיון עשיר וקבלות מוכחות הן בהדרכה והן בדיבייט

המרכז מפעיל מספר פרוייקטים ייחודיים.
1. בשנת 2017 השקנו את מועדון הדיבייט של כנסת ישראל, בשיתוף עם חברות הכנסת קסניה סבטלובה ושרן השכל. המועדון קם במטרה לייצר שיח ציבורי מכבד במקום בו הוא הכי נחוץ.

2. נבחרת ישראל בדיבייט לנוער היא משלחת רשמית של חמישה תלמידי תיכון מצטיינים בדיבייט מרחבי הארץ העוברים תהליך מיון ואימונים אינטנסיביים ונשלחים לייצג את ישראל באליפות העולם בדיבייט תיכונים.

3. "תוכנית שיח ושיג", המופעלת בשיתוף משרד החינוך, שגרירות ארצות הברית, ומרכז כהן-אידוב לדיבייט ורטוריקה היא אליפות הארץ הרשמית בדיבייט לבתי ספר. מאז שנת 2010 עוברים תלמידים ומורים ממעל מאה בתי ספר ברחבי הארץ הכשרה מקיפה בדיבייט, חשיבה לוגית ועמידה מול קהל על ידי צוות המדריכים של המרכז. תהליך זה כולל השתלמויות מורים וימי שיא מרוכזים לתלמידים, והקמה של מועדון דיבייט בכל בית ספר. בנוסף לרכישת הערכים והמיומנויות, נחשפים התלמידים לסוגיות ערכיות מורכבות ומגבשים את עמדתם בנושאים חברתיים בוערים במדינת ישראל ובעולם.

4. בשלוש השנים האחרונות מפעיל המרכז תכנית דיבייט ב-20 תיכונים בעיר ת"א יפו. צוותי האנגלית עוברים השתלמות של 30 שעות לאחריה הם מקנים את המיומנויות האלו לתלמידים ובשלב השני מגבשים מועדון דיבייט בית ספרי. המרכז מלווה מקצועית את כל המועדונים ועורך סדנאות משותפות ותחרויות בין בתי הספר.

צרו קשר

סגירת תפריט

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם